Jaką wybrać sofę do salonu - Artecubo

Jaką wybrać sofę do salonu

11 stycznia, 2016

amosW okresie okołoświątecznym marzy nam się często wygodna sofa… Nasi Klienci przychodzą do nas po poradę, jaką sofę wybrać do ich salonu, aby można było wygodnie zapaść się w niej po obfitej kolacji, na przykład wigilijnej… Najczęściej polecamy sofy włoskiej produkcji, które mamy w naszej ofercie. Są to piękne, proste, acz eleganckie meble. Dobór tapicerek jest tak szeroki, że każdy klient znajdzie tu coś dla siebie.

Współczesne tendencje projektowania wnętrz dyktują dwie główne strategie w doborze mebli i ich stylistyki: konsekwencja od A do Z albo stylistyczna hybryda. Włoskie sofy produkcji DOIMO Salotti spełniają w zasadzie wszystkie oczekiwania: doskonale komponują się z innymi, równie nowoczesnymi meblami albo wspaniale wkomponowują się w mieszane stylowo wnętrza. Prosta, wyrafinowana linia podkreśla efekty pracy mistrzów współczesnego designu – również tych, którzy mają swoje honorowe miejsce w historii wzornictwa. Tapicerki wykonane są ze skór naturalnych, a także z materiałów imitujących naturalną skórę albo tkanych. Wszystkie one odporne są na zaplamienia.

Jedną z najwdzięczniejszych sof w naszej włoskiej ofercie DOIMO Salotti jest AMOS. Tapicerka nie jest wymienna, ale nie jest to konieczne, ponieważ jest wyjątkowo odporna na skutki codziennego użytkowania. Wersja skórzana może być utrzymana w czystości dzięki zastosowaniu znakomitych środków czyszczących i konserwujących. Inne wersje tapicerki, to: imitacja skóry (sztuczna skóra), tkanina (tekstylia z szerokiej gamy kolorystycznej obić) i mikrofibra z powłoką ochronną.

Prince - sofa

Rama sofy wykonana jest z drewna, a wypełnienie siedzisk i poduszek – z pianki poliuretanowej łączonej z welwetem. Gęstość pianki wynosi odpowiednio 30

 i 18 kg/m3. Jest ona celowo zróżnicowana, ponieważ poduszki pełnią odmienną funkcję. Siedziska winny być na tyle „gęste”, aby utrzymać ciężar siedzącego człowieka i nie ulec zgnieceniu po kilku miesiącach. Oparcia natomiast projektuje się jako „rzadsze”, aby miękko ulegały pod ciężarem pleców. W jednej linii wzorniczej możecie Państwo otrzymać nie tylko sofę, ale także fotele. Stabilność zapewniają tym meblom mocne nogi o wysokości 14 cm wykonane z polerowanego aluminium. Wysokość nóg pozwala na wygodne sprzątanie odkurzaczem przestrzeni pod spodem. Fotele mają szerokość 94 cm. Sofy dostępne są w trzech rozmiarach, tj. szerokości 156, 186 i 216 cm. Dodatkowym akcesorium są piękne, mięciutkie poduszki o wymiarach 48×48 lub 62×62 cm. Więcej informacji o AMOS znajdziecie Państwo tutaj:

http://web.doimochannel.it/crm2/data/compositions_pdf/pdfeqa4eg247t222e4pwmaq2mptez2amkhh.pdf

LOOP&CODla tych, którzy kochają styl historyzujący mamy nieco inną propozycję… Te oczekiwania spełni na pewno np. PRINCE, czyli KSIĄŻĘ. Tę sofę można rozkładać i używać, jak łóżko sypialne. Długość takiego łoża wyniesie 232 cm. Szerokości zależą od szerokości sofy i mogą wynosić odpowiednio: 100, 120, 140 lub 160 cm. Całkowita szerokość sofy jest wówczas większa o ok. 70cm, a przestrzeń tę zajmują rozbudowane, stylizowane podłokietniki. Więcej informacji o wymiarach znajdziecie Państwu tutaj:

http://web.doimochannel.it/crm2/data/compositions_pdf/pdfpj4xtt4kqxxjxajhqt4zhappkepez7t2.pdf

Zapraszamy do studia, gdzie możecie Państwo obejrzeć tkaniny i katalogi naszych włoskich wypoczynków DOIMO oraz LOOP&CO :

http://www.doimosalotti.it/

http://www.loopandco.it/it/divani

 

 

Tagi: , ,

Facebook